29 Şubat 2024

WhatsApp’a yıllar sonra çok beklenen özellik geldi: Artık tarihe göre mesajları arayabilirsiniz…

Okan Güleş
Okan Güleş Bilim ve Teknoloji editörü
Her ay yeni bir özellikle güncellenen WhatsApp, belki de yıllardır merakla beklenen tarihe göre mesaj arama özelliğine kavuştu.

Meta’nın gözde uygulamalarından WhatsApp, ilk çıkışından bu yana dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması ünvanını kaybetmedi.

Her güncellemeyle yeni bir özelliği kullanıcılarla buluşturan Meta, sunduğu bu yenilikler sayesinde kullanıcının beğenisini de kazanıyor. Buna son olarak tarihe göre mesaj arama özelliği geldi ve böylece büyük bir eksiklik daha giderilmiş oldu. Zira kullanıcılar bu özelliği çok uzun zamandır bekliyordu.

TARİHE GÖRE MESAJ ARAMA HERKES İÇİN AKTİF

Günlük onlarca, hatta yüzlerce iletişim kurduğumuz WhatsApp’ta, geriye dönük aranan mesajları bulmak oldukça zor. Neyse ki Meta bir süredir test aşamasında olan bu özelliği resmi olarak tüm kullanıcılara sundu.

Gelen bu özellikle birlikte artık WhatsApp’ta mesaj geçmişinize bakmak istediğiniz kişiler ile yazışmalarınızı, tarihe göre seçip filtreleyebilirsiniz.

Peki WhatsApp’ta tarihe göre mesaj arama nasıl kullanılır?

  • İlk olarak istediğiniz bir konuşmayı açın
  • Ardından kişinin veya grubun adının olduğu bölüme dokunun
  • ”Ara” seçeneğine dokunun
  • Büyüteç ve takvim içeren simgeye tıklayın
  • Son olarak istediğiniz tarihi seçerek mesajları filtreleyebilirsiniz

Tarihe göre mesaj arama işlevi şu an, Android, tabletler, iOS ve WhatsApp Webb’de kullanılabilir durumda.  Tek yapmanız gereken uygulamayı en son sürüme güncellemek.

Kaynak: Pplware
Yerelleştiren: ANN Türkiye / Okan Güleş