27 Şubat 2024

Disneyland gibi ama değil: Ferrari Land!

Koca bir tutku hatta kök salmış bir kültür; bir araba markası olmanın çok daha ötesine geçen bir ikonik Ferrari! Sadece araba tutkunları tarafından değil; tüm dünyanın dikkatini çeken bir stil… İşte bu ikonik İspanya’ya gitmek için harika bir bahane yaratıyor: Ferrari Land!

Koca bir tutku hatta kök salmış bir kültür; bir araba markası olmanın çok daha ötesine geçen bir ikonik Ferrari! Sadece araba tutkunları tarafından değil; tüm dünyanın dikkatini çeken bir stil… İşte bu ikonik İspanya’ya gitmek için harika bir bahane yaratıyor: Ferrari Land!

Hem seyahat etmeyi seviyor, hem de arabalardan vazgeçemiyorsanız; Ferrari Land ile tanışmanın zamanı geldi! İspanya’nın Salou şehrinden bulunan harika bir tema park; hem de oteli de bulunuyor. PortAventura World Resort kompleksi içinde yer alan Ferrari Land; markanın efsanevi otomobilleri ve markanın tutkulu hayranları için bulunmaz bir nimet! Büyük bir tutkunuyu eğlence, alış veriş ve keyifli bir konaklama deneyimiyle yaşamak isterseniz detaylara geçelim! 

AVRUPA’NIN EN BÜYÜK ‘ROLLERCOASTER’I: RED FORCE

Ferrari tutkunlarının bir diğer vazgeçilmezi de hız! İşte bu açıdan baktığımızda, Ferrari Land’in olmazsa olmazı da tabii ki Red Force. Dünyanın en yüksek ve en hızlı rollercoaster’ına ev sahipliği yapan Ferrari Land; ziyaretçilerine karşı konulamaz bir hız tutkusunu ve heyecanı aynı tabakta sunuyor. Red Force’da önce 112 metre yüksekliğe çıkıyor ve ardından 180 km/s hıza ulaşarak (5 saniyeden kısa bir sürede!) inanılmaz bir ivme deneyimi yaşıyorsunuz. Bu hızlı deneyimde de Formula 1 yarışlarındanki duyguların benzerini yaşattıkları bir gerçek! 

Ferrari Land’in alameti farikası tabii ki Red Force ile sınırlı değil! Parkta birçok tutkulu ve heyecan verici deneyimi de bulabiliyorsunuz. Maranello Grand Race adlı yarış simülatörü, Ferrari World Challenge adlı interaktif yarış deneyimi ve Flying Dreams adlı uçan simülatör bunlardan en dikkat çekicileri. 

Birçok farklı yaşam alanına ev sahipliği yapan Ferrari Land aynı zamanda ünlü İtalyan otomobil üreticisi ve yarış takımının tarihini sergileyen “Ferrari Land Gallery” ile büyüleneceğiniz bir dünyanın kapılarını açıyor. İnteraktif bir sergide heyecan arayanlar için; bir motor pistinin hareketini taklit ederek 55 metre yükseğe çıkan, sonrasında aşağı inen ve ardından tekrar yukarı sıçrayan bir kule olduğunu da hatırlatalım. Ayrıca 55 metrelik serbest düşme kulesi de aklınızda bulunsun! 

Ferrari Land; özellikle otomobil tutkunları için vazgeçilmez bir cazibe merkezi olmasının yanı sıra; aileler ve eğlence arayan herkes için de keyifli bir deneyim sunuyor. Parkta çocuklar için özel alanlar, aileler için dinlenme ve piknik alanları ve geniş açık hava alanları bulunuyor. Eğlence parkı aynı zamanda dünyanın ilk Ferrari temalı 5 yıldılı oteliyle de komşu; 250 odası olan devasa otel unutulmaz bir deneyim yaşatanlardan.

Farklı yaşam alanlarıyla dikkat çeken Ferrari Land ziyaretçileri keyifli bir gastronomi deneyimine de davet ediliyorlar. Eğlence parkından özellikle İtalyan mutfağı ağırlıklı restoranlar dikkat çekiyor. Ayrıca, Ferrari’nin lisanslı ürünlerinin satıldığı mağazaları da kesinlikle ziyaret etmelisiniz.