19 Şubat 2024

Elektrogitar virtüözü Yngwie Malmsteen, 21 yıl aradan sonra Türkiye’ye geliyor

İsveçli ünlü gitar virtüözü Yngwie Malmsteen, heyecan verici bir konser ile Türkiye'ye geliyor. Malmsteen'in İstanbul’da vereceği konser, müzikseverler için kaçırılmayacak bir fırsat olacak.

Dünyaca ünlü elektrogitar virtüözü Yngwie Malmsteen, 21 yıl aradan sonra ilk kez Türkiye’ye gelecek ve Epifoni organizasyonuyla 6 Temmuz’da Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda hayranlarına müzik şöleni yaşatacak.

Kariyer hayatına 1984’te başlayan ve yaklaşık 20 stüdyo albümüne imza atan İsveçli müzisyen, Times dergisinin 2009’da yayımladığı “Tüm zamanların en iyi 11 elektrogitaristi” listesinde 9. sırada yer aldı.

2021 yılında yayınladığı “Parabellum” isimli son albümü dâhil, kariyeri boyunca toplam da 22 stüdyo albümü ile çizgisini bozmayan Malmsteen, 80’lerin ortasında hard-rock türünü duygusal notalarla birleştirmesiyle tanındı ve kendine hayran bırakan neoklasik bir tarz oluşturdu.

Eşi Türk olan ve Türkiye’ye duyduğu sevgiyi her fırsatta dile getiren ünlü gitarist, en son 2001 ve 2003 yıllarında İstanbul ve Ankara’da konserler verdi.

Malmsteen, 6 Şubat 2023’te meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından sosyal medya hesaplarında Türk halkına baş sağlığı dileyen ilk ünlüler arasında yer almıştı.

Kaynak: Anadolu Ajansı