14 Nisan 2024

2023 ve 2024’e damga vuran efsane filmler!

Sinema dünyasında unutulmaz anlara imza atan son iki yılın en etkileyici filmleriyle tanışmaya hazır mısınız? Heyecan verici hikayeleri, büyüleyici görsel efektleri ve etkileyici performanslarıyla izleyicileri adeta büyüleyen bu efsane filmler, sinema severlerden tam not almayı başardı.

Sinema severleri buraya alalım!

Sinema, insanları bir araya getiren, duyguları harekete geçiren ve düşünceleri derinleştiren bir sanat formu olarak varlığını sürdürüyor. 2023 ve 2024 yılları, sinema dünyasının zenginliği ve çeşitliliği açısından oldukça önemli bir dönem oldu açıkçası. Bu süre zarfında, birbirinden etkileyici ve unutulmaz filmler izleyicilerden de tam not almayı başardı. İşte karşınızda 2023 ve 2024 yılına damga vurmuş 10 film!

OPPENHAIMER

Kai Bird ile Martin J. Sherwin imzalı Amerikalı Prometheus kitabından uyarlanan film, fizikçi J. Robert Oppenheimer’ı ve atom bombasının geliştirilme sürecini konu alıyor.

Yıl: 2023

Oppenheimer - 2023 filmi - Beyazperde.com

HIZLI VE ÖFKELİ 10

Serinin devam filmi olan Hızlı ve Öfkeli 10, Dom Torretto‘dan intikam almak için onu ve sevdiklerini hedef alan bir kötüye karşı zorlu bir mücadeleye girişen Dom ve ekibinin hikayesini ele alıyor.

Yıl: 2023

Hızlı ve Öfkeli 10 - Fast X - Beyazperde.com

KAR KARDEŞLİĞİ

1972’nin sonlarında yaşanan gerçek Andes uçak kazasını anlatan filmde Uruguay Hava Kuvvetleri’ne ait 571 sefer sayılı uçak karlı dağlara düştüğünde, hayatta kalanların yaşam mücadelesini konu alıyor.

Yıl: 2023

Gerçek Bir Hayat Hikayesi! Netflix “Kar Kardeşliği” filmi konusu ve oyuncuları - Marmaris Manşet

BARBIE

Greta Gerwig’in, yönetmenliğini üstlendiği ve senaryosunu Noah Baumbach ile birlikte kaleme aldığı “Barbie” filmi, Barbie Diyarı’nda yaşayan ve anlayamadığı bir nedenden dolayı artık hem bedeninin hem de evreninin mükemmelliğine adapte olamayan Barbie’yi merkezine alıyor.

Yıl: 2023

Barbie - 2023 filmi - Beyazperde.com

KURU OTLAR ÜSTÜNE 

Nuri Bilge Ceylan’ın filmi Kuru Otlar Üstüne, ücra bir kasabada yaptığı zorunlu görevini tamamlayıp tayin olmayı bekleyen bir öğretmenin hikayesini konu alıyor. Onun en büyük hayali, zorunlu hizmetini tamamlamasının ardından İstanbul’a tayin olmaktır. Ancak onun hayatı, meslektaşı Kenan ile bir kız öğrenci tarafından asılsız olarak tacizle suçlanmasıyla altüst olur.

Yıl: 2023

Kuru Otlar Üstüne konusu ne, oyuncuları kimler? Kuru Otlar Üstüne filmi ne zaman, hangi tarihte vizyona girecek?

ZAVALLILAR

Genç bir kadın olan Bella, trajik bir şekilde ölür. Ancak sıra dışı bir bilim insanı olan Dr. Godwin Baxter beynini, bir bebeğin beyni ile değiştirerek onu hayata döndürür.

Yıl: 2023

Zavallılar - 2023 filmi - Beyazperde.com

ATATÜRK 1881 – 1919

Aras Bulut İynemli’nin Mustafa Kemal Atatürk’ü canlandırdığı “Atatürk 1881 – 1919”, yetim bir çocukken bir kahraman dönüşen Atatürk’ün hayat hikayesini konu ediyor.

Yıl: 2023

Atatürk 1881 - 1919 (1. Film) - 2023 filmi - Beyazperde.com

DAMSEL

Prens Henry ile evlenmeyi kabul eden Prenses Elodie’in yırtıcı bir ejderhanın gazabından kurtulmak için verdiği mücadeleyi ele alıyor.Yıl: 2024Damsel - 2024 filmi - Beyazperde.com

CEM KARACA’NIN GÖZYAŞLARI

Müzik kariyeri ve özel yaşamıyla ilham veren isimlerden olan Cem Karaca’nın hayatının bilinmeyenlerinin anlatıldığı yapım; müzikle geçen elli sekiz yıllık bir ömrün içindeki büyük başarıları, çatışmaları, aşkları ve iniş çıkışları konu ediyor.

Yıl: 2024

Cem Karaca'nın Gözyaşları - 2022 filmi - Beyazperde.com

KÜL

Evli ve varlıklı bir kadın, basılmamış bir romanı okumaya başlar. Ancak baş döndürücü fanteziler, tehlikeli bir yasak aşka dönüşerek kadının hayatını darmadağın eder…

Yıl: 2024

Kül - 2024 filmi - Beyazperde.com

LAND OF BAD 

ABD Ordusu Özel Kuvvetler Birimi, bir istihbarat varlığını geri alma görevi sırasında pusuya düşürülür ve geriye kalan tek umutları, hayatta kalmak için 48 saatlik acımasız bir savaşta onlara yardım eden uzak bir Hava Kuvvetleri drone operatörünün elindedir.

Yıl: 2024

Land of Bad (2024) - IMDb

60 DAKİKA 

Kızının velayetini elinde tutmak isteyen bir dövüşçü, onun doğum günü partisine yetişmek için büyük bir müsabakayı terk eder ve Berlin’de bir kovalamacaya karışır.

Yıl: 2024

60 Minuten - 2024 filmi - Beyazperde.com

 

ETİKETLER: