19 Şubat 2024

Shakira’dan yedi yıl aradan sonra albüm müjdesi: “Kadınlar artık ağlamıyor…”

Kolombiyalı süperstar Shakira , yedi yıl aradan sonra ilk yeni albümü Las Mujeres Ya No Lloran'ı (Kadınlar Artık Ağlamaz) 22 Mart'ta yayınlayacak.

Geçtiğimiz yıl futbolcu Gerard Pique ile ilişkisini sonlandırarak gündemden uzun süre düşmeyen Kolombiyalı şarkıcı Shakira hayranlarına yeni albüm müjdesi verdi.

12 yıllık sevgilisi Gerard Pique ile olaylı ayrılığı ile 2023 yılında sık sık adından söz ettiren Shakira yeni albümünü duyurdu. 7 yıl sonra ilk kez albüm çıkarmaya hazırlanan Latin şarkıcı, albümüne “Las Mujeres Ya No Lloran” adını verdi.

Shakira'dan yeni albüm müjdesi: Yeni intikam şarkıları mı geliyor? - 3

“KADINLAR ARTIK AĞLAMIYOR”

Albüm 22 Mart’ta dinleyicilerle buluşacak. Albümün adı Shakira ve Bizarrap’ın “Music Sessions Vol. 53” adlı şarkısının en unutulmaz sözlerinden “Las Mujeres Ya No Lloran” (Kadınlar Artık Ağlamıyor) geliyor.

Şarkıcı albümüyle ilgili “Her şarkıyı yazdığımda kendimi yeniden yaratıyor gibi hissettim. Şarkıları söylediğimde ise gözyaşlarım elmasa, savunmasızlığım ise güce dönüştü” dedi. Albümde 16 şarkı yer alacak. Shakira’nın son albümü “El Dorado” 2017 yılında müzikseverlerle buluşmuştu.

Şarkı sözlerinde geçen “Beni kırdığını düşünüyorsun ama beni daha güçlü yaptın/ Kadınlar artık ağlamıyor, bunu kazanca dönüştürüyor” ifadeleri de sosyal medyada oldukça dikkat çekti. Şarkıda geçen “Yedeğim olduğu varsayılan kişiyle sana iyi şanslar dilerim/ Sana ne olduğunu bilmiyorum bile/ O kadar tuhafsın ki seni tanıyamıyorum bile/ Ben iki tane 22’lik kıza değerim. Bir Ferrari’yi bir Twingo ile takas ettin. Bir Rolex’i bir Casio ile takas ettin” ifadeleriyle de Pique’nin yeni sevgilisi Clara Chia Marti’ye gönderme yaptığı düşünülüyor.

 

ETİKETLER: