10 Mart 2024

Oscar sofralarında Türk markası: Karaca

Ceren Akkuş
Ceren Akkuş Editör
Oscar'ın sofrasında Türk imzası olacak. Türkiye’nin ev ürünleri, sofra takımları, ev tekstili alanında öncü markalarından Karaca, Oscar’da boy gösteriyor.

Türkiye’nin en bilindik markalarından olan Karaca, Oscar’ın 96.yılında ev sahipliği yapıyor. Herkesin büyük bir heyecanla beklediği ödül töreninde, ünlü şef Wolfgang Puck tarafından menü hazırlanacak. Karaca’nın yemek takımı serisi Red Carpet Collection ile bu gece sunulacak.

Bugün Karaca “Red Carpet Collection” isimli özel yemek takımı serisi ile Oscar Ödülleri’nde Hollywood yıldızları ile Los Angeles’ta buluşarak 50. yılını taçlandırmış olacak.

Karaca’nın Oscar’da boy göstermesi için Puck tek bir şart sunmuş. 27 cm olan tabak boyutunun 2 cm büyütülerek 29 cm olmasını istemiş. Ayrıca parti için 20 bin parça çeşitli boylarda yemek ve tatlı tabakları üretildi. Karaca’nın koleksiyonu Türkiye’de tasarlandı ve Türkiye’de üretildi. Bütün dünyanın önüne çıkacak olan Karaca Türkiye’yi temsil ediyor.

Red Carpet Collection”da Galactic White, Galactic Black, Fine Pearl Extra Chanak, Streamline Hole, Streamline Middle, Streamline Saturn gibi Karaca’nın en beğenilen yemek takımlarının da içinde bulunduğu 12 özel takım var.

Menünün nasıl olacağını da açıklayan Wolfgang Puck, şu sözleri söyledi: “Her zamanki geleneksel bazı yemeklerimiz ve onun yanında da bu parti için hazırlanmış yenilikleri sunacağız.”