10 Mart 2024

Oscar’a damga vuracak ‘178 bin dolarlık’ hediye çantası

Bu gece Akademi Ödülleri'ne katılan herkes, Oscar kazanıp kazanmamasına bakılmaksızın yaklaşık 178 bin dolarlık unutulmaz bir hediye çantası ile evlerine dönecek! Bakın bu lüks çantanın içinde neler neler var...

Bu gece büyük merakla beklenen 96. Akademi Ödülleri törenine katılan herkesin, Oscar kazanıp kazanamaması fark etmeksizin unutulmaz bir hatıra ile evlerine dönmesi garantileniyor. Bu yıl 25 aday, içi muhteşem hediyelerle dolu şık bir çantayla ödül töreninden ayrılacak. Bu özel çantaların arkasındaki isim ise Los Angeles merkezli pazarlama ajansı Distinctive Assets. Ajansın kurucusu Lash Fary, 1999 yılından bu yana Grammy ve BET Ödülleri gibi birçok büyük ödül töreni için özel hediye çantaları hazırlıyor. Bu çantalar, gecenin sunucusu Jimmy Kimmel ve diğer adaylar için özenle seçilmiş durumda. Fary, bir röportajında, “Ödül ne kadar büyük olursa, kazanamadığınızda yaşadığınız hayal kırıklığı da o kadar büyük oluyor. Peki ya elleri boş gitmeselerdi? Ya bir tür teselli ödülü olsaydı?” diyerek çantaların gerçek değerini açıklıyor.

İSVİÇRE’DE LÜKS BİR TATİL

Distinctive Assets’e göre, bu yılki çantanın değeri yaklaşık 178.410 dolar olarak belirlendi. Bu miktar, içindeki lüks hediyelerin yanı sıra, İsviçre’deki Chalet Zermatt Peak’te üç gece konaklama (50.000 $), St Barts’taki özel Saint-Barth Paradise villasında üç gece konaklama (25.000 $) ve Golden Door tatil beldesinde yedi günlük bütünsel sağlıklı yaşam inzivasını (24.000 $) kapsıyor.

Şirketin ifadesine göre, bu yıl doğrudan yıldızlara gönderilen fiziksel hediyelerin gerçek değeri yaklaşık olarak 10.000 dolara ulaşıyor. Lash Fary’ye göre, bu durumun temel nedeni, çoğu büyük harcamanın aslında sadece kuponlarla sınırlı olmasıdır. Birçok marka, vergiye tabi olmayan hizmetler, nesneler ve deneyimler için davetiyeler gönderiyor ve bunların kullanımı tamamen yıldızlara kalmış durumda. Fary, hiç kimsenin bu kuponların tamamını kullanmadığını belirtti.

UCUZ HEDİYELER DE VAR

Akademi, 2006 yılında, yıldızlara yüklenen önemli vergi yükünü gerekçe göstererek kendi hediye çantası dağıtma uygulamasını sonlandırma kararı aldı. Bu yılki çantada bulunan 60’tan fazla hediye arasında bazıları oldukça ilginç: Noel çoraplarına doldurulanlar gibi 9 dolarlık bir kutu soda ve 15 dolarlık bir Rubik küp gibi. Ayrıca, Jambys’ten 86 dolarlık boxer ve Windy City Sweets’ten 80 dolarlık siyah meyan kökü gibi öğelerin yanı sıra 500 dolar değerinde gül, 495 dolarlık kırlent ve 250 dolarlık bir seyahat çantası da bulunuyor. Ancak, yıldızlar bu hediyeleri kullanmaya devam ediyorlar.

Fary, geçmişte aktris Viola Davis’in Hawaii’de bir aile tatili için aldığı hediye paketini değerlendirdiğini belirtti. Ayrıca, yönetmen Ron Howard’ın Connecticut’taki lüks bir tatil köyü olan Winvian Farm’da aldığı konaklamayı çok beğendiğini ve oğlunun düğününü orada yapmaya karar verdiğini dile getirdi. Ayrıca, Melissa McCarthy’nin hediye çantasında yer alan sanatçı Reian Williams’ın özel bir sanat eseri için aldığı kuponu, kocası Ben Falcone ile kendi tablolarını yaptırmak için kullandığını ekledi.

2.349 DOLARLIK ŞARAP DOLABI

Bu yılki çantada, Maison Construction’ın CEO’su ve müteahhiti Justin Rezvanipour, yaklaşık 10.000 ila 25.000 dolar arasında değere sahip ev tadilatları sunduğunu belirtti ve “Bu, reklam ve Hollywood’daki en yüksek profilli kişilerden bazılarının dikkatini çekmek için harika bir strateji” dedi. Şirketin sahibi Peterson Rosario’ya göre, çantada yaklaşık 210 dolar değerinde 3 boyutlu heykel yapma kuponları da bulunuyor. Ayrıca, Oscar çantasına bu yıl ilk kez katılan THOR Kitchen’dan 2.349 dolarlık bir şarap dolabı da hediyeler arasında yer alıyor.

Hediyeler arasında, uzun süredir Los Angeles’ta yaşayan sihirbazlık ve komedinin karışımı olan özel bir gösteri sunan Carl Christman’ın 25.000 dolar değerindeki performansı da bulunuyor.