26 Şubat 2024

Cinsel taciz suçuyla hakim karşısına çıkmıştı! Yıldız ismin davası reddedildi

Geçtiğimiz günlerde cinsel tacizle suçlanan rock grubu Aerosmith'in vokalisti Steven Tyler'a dava açılmıştı. Ünlü isime yöneltilen suçlama reddedildi.

Geçtiğimiz günlerde ABD’li bir yargıç, Aerosmith’in solisti Steven Tyler ‘ı yaklaşık 50 yıl önce Manhattan’da genç modele bir gün içinde iki kez cinsel saldırıda bulunmakla suçlayan davayı reddetti.

Manhattan’daki ABD bölge yargıcı Lewis Kaplan, Jeanne Bellino’nun, iddialarını “şiddetle” reddeden 75 yaşındaki Tyler’ı, New York’ta cinsiyete dayalı şiddet mağdurlarını koruyan bir yasa kapsamında dava etmek için çok uzun süre beklediğini söyledi.

Steven Tyler Sexual Assault Lawsuit Dismissed By Judge Over Decades-Long Delay

NE OLMUŞTU?

Aerosmith’in vokalisti ve aynı zamanda ünlü oyuncu Liv Tyler’ın babası olan Steven Tyler, 1973’te tanıştığı ve o dönemde 16 yaşında olan bir kıza cinsel tacizde bulunmakla ve kürtaj yaptırmaya zorlamakla suçlanmıştı.

Steven Tyler, reşit olmayan birine taciz iddiasında bulunan Julia Misley’in dava açmasından sonra iddiaları yalanlamıştı.

Şarkıcı daha sonra, model Jeanne Bellino tarafından cinsel saldırıyla suçlandı. Şimdilerde 66 yaşında olan Bellino, aynı gün içinde iki kez Tyler’ın tacizine uğradığını iddia etti.

Olay yaşandığı sırada 17 yaşında olan ve modellik yapan Bellino, şarkıcının kendi rızası dışında onu öptüğünü ve cinsel ilişkiye zorladığını söyledi. Cinsel tacizin ardından hastaneye kaldırılan ve ilaç tedavisi gören Bellino mahkemeye başvurdu.

ETİKETLER: