23 Haziran 2024

WhatsApp’dan ruh durumuna uygun yapay zekalı profil fotoğrafı

Whatsapp, kullanıcıların ilgi alanlarına ve ruh durumlarına göre yapay zeka destekli profil fotoğrafı oluşturma dönemine giriyor.

Gün içerisinde yaşadığımız çevre, okul, iş, ailesel problemler vs derken ruh durumumuz sürekli değişkenlik halinde olabiliyor. Bundan yola çıkan WhatsApp kullanıcıların Android akıllı telefonlarda AI tarafından oluşturulan profil fotoğrafları oluşturmasına olanak tanıyabilecek yeni bir özellik üzerinde çalışma yapıyor. AI Profil Fotoğrafları adı verilen özellik şu anda geliştirilme aşamasında ama kullanıcılara ruh deneyimlerine ve ilgi alanlarına göre profil fotoğrafı oluşturmalarına olanak sağlayacak.

Bu özelliği kullanabilmek için ekran görüntüsüne dayanarak, WhatsApp kullanıcılarının , AI Profil Resmi Oluştur adlı yeni bir sayfada oluşturmak istedikleri görüntünün açıklamasını içeren bir talep yazmaları gerekiyor. AI Profil Fotoğrafları özelliği daha sonra açıklamaya uygun özelleştirilmiş bir fotoğraf oluşturuyor. Bu özelliğin kullanıcıların profil fotoğraflarını paylaşmaktan kaçınmasına yardımcı olarak yetkisiz kullanım riskini azaltabileceğini öne sürülüyor.

Özelliğin hala geliştirilme aşamasında olduğu ve Android için WhatsApp’ın gelecekteki bir sürümünde mevcut olabileceği iddialar arasında. AI Profil Fotoğrafları özelliğinin yanı sıra WhatsApp ayrıca kullanıcıların yapay zeka destekli çıkartmalar kullanarak mesajlaşma deneyimlerini geliştirmelerine olanak tanıyabilecek bir diğer özellik ve kullanıcıların okunmamış mesaj sayısını temizlemesine olanak tanıyabilecek bir sistem üzerinde çalıştığı da gelen duyumlar arasında.

ETİKETLER: