25 Nisan 2024

Sporseverler bilgisayar başına! İşte en iyi 5 spor oyunu…

Hepimiz hayranı olduğumuz takımları veya sporcuları yönetmeyi hayal etmişizdir. Bir antrenör olmayı ya da kendimizi oyuncuların yerine koymayı... Bu bağlamda spor oyunları bizi bir nebze de olsa mutlu etmeyi başarır. Ha bir de arkadaşınız ile birlikte oynayıp, birbirinizin rakibi oluyorsanız, onun verdiği heyecan tabii ki bambaşka. Bu yazıda sizlere arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz en iyi 5 spor oyununu derledik. İyi okumalar.

Son 10 yılda bilgisayar ve konsol oyunları aldı başını gitti. Hatta espor düzeyine çıkarak uluslararası turnuvalar dahi yapıldı. Birçok spor kulübü ise espor takımları açarak bu turnuvalarda boy göstermeye devam ediyor.

Savaş ve strateji bazlı oyunlar en çok tercih edilenler olsa da, spor oyunlarının fenomenliği hiçbir zaman son bulmuyor. Tuttuğumuz takımın, idol aldığımız sporcuların oyun karakterlerini yönetmek ve oynamak ise bize ayrı bir zevk veriyor.

Bu yazıda da size en sevilen ve en çok oynanan 5 spor oyununu derledik.

F1 2024

Yarış sporlarının en sevilen oyunları arasında F1’i zirvede gösterebiliriz. F1’i takip eden ve izlemeyi seven oyunseverler, en az yarış pilotları kadar o hız tutkusunu yaşamak istiyorlar. F1 ise gerçekçi oyun grafikleri ve ses dosyalarıyla sizi yarışın içine sokmayı başarıyor. Bu sebeple de F1 oyun serisi, yarış tutkunuzu zirveye çıkaracak bir oyun. F1 24, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X|S, Xbox One ve PC’de EA App, Epic Games Store ve Steam üzerinden 28 Mayıs‘ta satışa sunulacak.

WWE 2K24

Serinin son oyunu olan WWE 2K24, Amerikan güreşinde sevdiğiniz karakterlerin bitirici hamlelerini yaparak zevkten dört köşe olacağınız bir oyun. Çocukluğumuzun efsane WWE karakterlerinin çılgın hareketlerini yapıp bir yerinizi sakatlamayın diye bu oyunu sizlere önerebiliriz. 🙂 Bu oyunu oynarken arkadaşlarınızla çok eğleneceğinizin garantisini verebiliriz.

NBA 2K24

Futboldan sonra en çok oynanan ve takip edilen spor dalı basketbolun ana merkezi NBA, basketbolseverlere her yıl yeni oyun sunmaya devam ediyor. Favori takımınızla şampiyonluğa koşacağınız NBA 2K24′te her attığınız 3 sayılık basket sizi daha da heyecanlandıracak. Gerçekçi bir oyun olan NBA 2K24 ile basket kültürünü yeniden yaşayacaksınız.

FOOTBALL MANAGER 2024

Bir takımın bütün sorumluluğunu üstlenmek ister misiniz? Yönetimin verdiği hedefleri yerine getirirken, transfer, bütçe ve oyuncuların ruhsal durumlarından siz sorumlu olacaksınız. Bu kez oyun içi kontrolü sizde değil. Teknik direktör olarak takımınızı kurup, sahaya doğru ilk 11 ile çıkarak şampiyonluğa koşacaksınız. Bir de arkadaşlarınız ile tuttuğunuz takımları alıp, büyük bir rekabete girerek en iyi teknik direktör siz olmak istiyorsanız bu oyun tam size göre. Dikkat! Bağımlılık yapabilir. 🙂

EA SPORTS FC 24

Eski adıyla FIFA olan EA SPORTS FC 24, her zaman en iyi futbol oyunu olmaya devam ediyor. Gerçekçi oyun grafiğiyle öne çıkan FC 24’te, sevdiğiniz futbolcular ile jeneriklik goller attıkça oyunu daha da çok seveceksiniz. Öte yandan dünyanın diğer ucundaki kişilerle eşleşip karşılıklı maç yapma imkanınız da var.