19 Haziran 2024

Sizi daha iyi yapacak alışkanlıklar!

Zaman zaman olduğumuz kişi olmaktan memnun olmayız. Mükemmeli severiz ama mükemmel olmanın zorluğunu da değişkenliğini de biliriz. Her şeye rağmen kendinizi daha iyi hissetmeniz için bazı basit şeyler yapmanız, kendinizi daha çok sevmenizi sağlayacak. İşte kendinizi daha iyi hissetmek için yapmanız gerekenler...

Alışkanlık kazanmak için 21 gün gerektiği söylenir. 21 gün yeterli olur mu bilinmez ama hayatınızı değiştirecek alışkanlıklar mevcut. Sizi daha iyi yapacak alışkanlıklarla geldim…

O halde hayatınızdaki değişimlere hazırsanız başlayalım…

 

1- Makyajla uyuma alışkanlığından kurtulmak

Hanımlar size sesleniyorum cildinize yaptığınız işkenceyi bilseniz bunu asla yapmazsınız. Tüm gün makyaj veya kirlerle dolan yüzünüzü temizlemeden uyumak en büyük hatalardan bir tanesi. Ve belki yüzünüzdeki çıkan sivilcenin nedenlerinden biri de makyajla uyumak olabilir. Bakım yapmadan uyumamayı mutlaka alışkanlık haline getirmelisiniz.

 

2- Su içmek

İnsan vücudunun 4 de 3 ü su önemini buradan anlamak lazım. Su içmek kazanmanız gereken en önemli alışkanlıklardan. Günlük ihtiyacınız olan su miktarınızı bedeninizi dinleyerek bulmanız mümkün. Örneğin; vücudun en çok suya ihtiyaç duyduğu zaman uyandığınız zamandır. Sabah kalkınca bir bardak su içmeye özen gösterin.

 

3- Uyumadan önce teknolojiden uzaklaşın

Bunun vücuda bilinmeyen etkileri var. Uyumadan en az yarım saat önce telefonunuzu uzaklaştırmanız en iyisi. Bunu alışkanlık haline getirerek daha sağlıklı uyuyabilir ve uyanabilirsiniz.

 

4- Günlük tutun

Bu yöntem eskimedi arkadaşlar. Kendinize günlük edinin. Yaşadıklarınızı değerlendirmek ve ileride neler yaşadığınızı hatırlamak için günlük tutmak çok iyi bir yöntem. Fotoğraflar ne güne demeyin duygularınızı kâğıda yazmak ve daha sonra onların size ne hissettirdiğini okumak daha keyifli!

 

5- Kendinize ayıracak bir vaktiniz olsun

Hep başkaları için bir şeyler yapacak değilsiniz herhalde! Kendinize ayıracak bir vaktiniz olsun. Bu vakitte ister kitap okuyun, ister tek başınıza bir yürüyüşe çıkın, isterseniz de sevdiğiniz hobiyi yapın hiç fark etmez. Kendinize ayıracağınız bir vakit kendi değerinizi arttıracak.

 

ETİKETLER: