14 Mart 2024

Milyarder Clive Palmer, Titanik’i yeniden sulara indiyor!

Tarihin en ünlü deniz kazalarından biri olan Titanik, milyarder iş insanı Clive Palmer tarafından yeniden inşa ediliyor.

Avustralyalı milyarder iş insanı Clive Palmer, tarihin en ünlü deniz felaketlerinden biri olan Titanik’in yeniden yapılması projesiyle dikkatleri üzerine çekti. Palmer, 2012 yılında Titanik’in tam ölçekli bir kopyasını inşa etmek için “Blue Star Line” adında bir şirket kurmuştu. Şimdi ise bu büyüleyici proje yeniden gündeme geldi.

Clive Palmer's Titanic ll gathers steam -

Yeni gemi, orijinal Titanik’in tasarımına sadık kalacak ve o dönemin zarafetini yansıtacak. “Titanic II” olarak adlandırılacak olan gemi, modern güvenlik standartlarına ve son model teknolojisine sahip olacak.

Titanic Faciası Hakkında Daha Önce Duymadığınız 6 Komplo Teorisi

Projenin detayları henüz tam olarak netleşmemiş olsa da, Clive Palmer’ınTitanic II” projesi, gemi tutkunları ve tarih meraklıları arasında büyük heyecan uyandırmaya başladı bile. Titanik’in yeniden inşası, hem tarihi bir simgeyi canlandırmak hem de denizcilik tarihine dair unutulmaz bir anı yaratmak için önemli bir adım olacak gibi görünüyor.

Balo salonu, yüzme havuzu ve hamamıyla birlikte orijinal gemiyle aynı iç mekana ve kabin düzenine sahip olması planlanan Titanik’in ilk yolculuğunu Haziran 2027’de yapması planlanıyor.

Titanik Gemisi Hakkında 14 İlginç Hikaye!

“TİTANİK’İ YAPMAK PARAMI SAYMAKTAN DAHA EĞLENCELİ”

Yeniden ünlü geminin yapılması için çalışmalara başlayan ünlü milyarder şunları söyledi: “Titanik’i yapmak, evde oturup paramı saymaktan çok daha eğlenceli.”

Titanik’in yeniden yapımına başlanması, insanlığın hem cesaretinin hem de kaderle başa çıkma kararlılığının bir simgesi adeta… Umuyoruz ki, geçmişin acı derslerinden alınan öğretilerle geleceğe daha yürekli bir yolculuğun temeli atılmış olur.

ETİKETLER:
1 yorum
Yorum Bırakın