9 Mart 2024

Yaza son 62 gün!

Yaza son aylar… Şu an spor salonlarında herkes ter dökmeye başladı ve özel dersler son sürat devam ediyor. Herkes zayıflama ve fit olma peşinde. Bir de son dakikacılar var “Hocam 10 günde toparlarız değil mi?” diyen. Toparlayamayız arkadaşlar! O yüzden şimdiden sağlıklı beslenmeye ve antrenmanlara başlayın derim.

Size ufak bir tüyo! Pilates ve yoga çok sevdiğim egzersiz türleri fakat süreci hızlandırmak istiyorsanız kesinlikle minik ağırlıklarla yapacağınız fonksiyonel antrenmanı öneririm. Bir çok kas grubunu aynı anda çalıştıracağınız bir antrenman tarzından bahsediyorum. Örneğin bacak kaslarınız çalışırken aynı anda sırt kaslarınız ve arka kollarınızda çalışıyor olacak. Bir başka tüyo ise bacak ve kalça hareketleri antrenmanınız da muhakkak olmalı. Çünkü bacak ve kalça vücudumuzdaki en büyük kas grupları. Onları ne kadar çok çalıştırırsanız o kadar fazla enerji sarf edip daha fazla kalori harcarsınız.

Antrenmana başlamak veya devam ettirmek için kendinizi spor salonları ile kısıtlamayın. Evde de gayet iyi antrenman yapılabilir. Ben derslerden zaman bulup o günkü antrenmanı salonda yapamadıysam evde muhakkak antrenmanımı tamamlıyorum. Bunun için de mat direnç bantları veya bir kaç dumbbell yeterli olacaktır.

Alt ekstremite için 4 hareket, üst ekstremite için ise 4-5 hareket ile antrenmanı tamamlayabilirsiniz.

1)The dumbbell thruster – Bacak, kalça, omuz, ön kol, arka kolu aynı anda çalıştırır.

2) Step up – Kalça ve bacak kaslarınızı çalıştırır.

3) Glute bridge with dummbell pullover – Kalça, karın, sırt, arka bacak, kanat ve göğüs kaslarınızı çalıştırır.


4) Russian twist – Yan karın kaslarınızı çalıştırır. 

ETİKETLER:
1 yorum
    Avatar
    Jale DİCLE

    Canım hocam 💙 yeni yolunda başarılar ve şans diliyorum. İki doğumdan sonra beni nerden nerelere getirdin. Kendime şahidim. İyi ki yollarımız kesişmiş ve seni tanımışım 💙

Yorum Bırakın