22 Şubat 2024

Bu maske bildiğiniz maskelerden değil!

Koronavirüs salgını nedeniyle tüm dünya maskelere bürünmüştü. Salgından önce uzak doğu ülkelerinde sıkça kullanılan yüz maskeleri, salgın patlak verince tüm dünyaya yayıldı. Peki, size yeni tip yüz maskelerinin çok daha farklı teknolojik özelliklerle donatıldığını söylesek...!

İkibin yirmi’de tüm dünyada patlak veren koronavirüs pandemisi nedeniyle bir anda herkesin yüzünde görmeye alıştığımız maskeler artık bilinen koruyuculuk özelliklerini de aştı. Salgın, yüz maskesi takmayı yalnızca Uzakdoğu ülkelerinde değil tüm dünyada daha yaygın hale getirdi. Yüz maskeleri hastalıkların bulaşmasını yavaşlatırken daha önce sağlık komplikasyonları yaşayanları enfeksiyondan koruma özelliğine sahipti.

TOPLANTILARDA GİZLİLİĞİ KORUYOR

Günümüzdeyse farklı durumlar için çeşitli maskeler bulunuyor. Modaya uygun kumaş maskelerden tutun da sıradan tıbbi maskelere kadar, artık pazara girecek yeni bir maske türü var. Canon’un yeni ses azaltıcı maskesi, ofis dışındayken çevrimiçi toplantılarınızın gizliliğini korumak için tasarlandı.

DIŞ SESİ YİRMİ DESİBEL ORANINDA AZALTIYOR

Canon’un yeni maskesi Privacy Talk MD-yüz-GY, Nisan ayında raflara çıkacak. Temelde kulaklık, mikrofon ve fanla donatılmış bez tipi bir yüz maskesi, gürültü miktarını yirmi desibel azaltmayı amaçlıyor. Kullanıldığında, ofiste veya konferans odasında olamadığınız durumlarda toplantınızın gizliliğini korumanıza yardımcı olmakla birlikte yalnızca birkaç saniye sürer ve Bluetooth uyumlu.