14 Haziran 2024

5 adımda karşınızdaki kişiyi etkilemenin yolları

Her şeyin bir sanatı vardır. Peki karşınızdaki kişiyi nasıl etkileyeceğinizi biliyor musunuz?

Çoğumuz özellikle ilk randevuda nasıl davranacağımızı ve ne yapacağımızı bilemeyiz, hele ki  karşımızdaki kişiden fazlasıyla hoşlanıyorsak. Elimiz ayağımız birbirine dolaşır hani, çaresiz hissederiz çoğu an. Paniğe gerek yok, doğru yerdesin!

1. Adım gülümseyin

En önemli adımlardan biri güler yüzlü olmak. Gülümsemenin karşıdaki kişiye pozitif bir enerji verdiği ve sizi daha çekici gösterdiği İsviçre’de mutluluk ve çekicilik hakkında yapılan bir araştırmaya göre kanıtlanmış. Hatta yine bu araştırmaya göre insanlara çekici gelmeyen kişilerin, gülümsemediklerinden kaynaklı olduğu ortaya çıkmış. Yani eğer karşınızdakinden gerçekten hoşlanıyorsanız gülümsemeyi ihmal etmeyin.

2. Adım yüz yüze konuşun

Flörtle konuşma konusunda her zaman yüz yüze olmayı tercih etmelisin. Karşımızdaki kişiyi yüz yüzeyken etkiyeceğiz. Çünkü, yüz yüze olduğumuz zaman mimiklerimiz, yüz ifademizdeki sıcaklık ve konuşmamızdaki samimiyet karşı tarafa net bir şekilde yansır.
Bu yüzden elinden geldiğince yüz yüze konuşmaya çalışmalısın. Eğer yüz yüze konuşma şansın yoksa telefonla aramayı tercih edebilirsin. Diyeceğimiz o ki, mesajla flört etmek en son seçeceğin olmalı.

3. Adım gizem yaratın

Bu nokta çok önemli. Karşınızdaki kişi sizi merak etmeli. Aklında sizin hakkınızda soru işaretleri olsun. Flört esnasında konuşacağınız konulara mutlaka dikkat edin. Karşınızdaki kişiyi tanımaya çalışırken bazı problemler ve hassas noktalar olabileceğine dikkat ederek derin sorular sormayın. Bu dönemde biraz daha yüzeysel ve derin olmayan sorulara yönelin.
Oturup tüm hayatınızı dökmeyin.

4. Adım kokunuzla onu etkileyin

Aşk hayatınızda rol oynayan en önemli duyulardan biri de koku duyusudur yani burnunuz. Hayatınıza kimin girip kimin girmeyeceğine karar verebiliyor demek. Yapılan araştırmalarda kokunun insan beynine ve duygulara etki ettiği sonucuna varılmış, seçeceğiniz size özgü bir kokuyla karşındakini etkilemek mümkün.

5. Adım Kaçamak bakışlar atın

Kaçamak bakışlar atarken gözlerinizle gülümseyin. Bakışlar hiç şüphesiz flört için çok önemlidir. Ancak ona uzun uzun bakmak yerine kaçamak bakışlar atarak gizem yaratmak değerlidir. Yapılan araştırmalar, birinin dikkatini çekmek için ona üç kez bakıp sonrasında bakmamayı önerir. Ona ters psikoloji uygulayın baktığınızı çok da belli etmeyin derim.

ETİKETLER: