29 Şubat 2024

TFF’nin ‘rakam arttırın’ talebi olumsuz sonuçlandı! Yayın ihalesine iptal kararı!

TFF'nin önümüzdeki 3 sezona ilişkin Süper Lig ve TFF 1. Lig maçlarını kapsayan yayıncı kuruluş ihalesinde iptal kararı çıktı. Tarafların anlaşamadığı ihalede, TFF'nin 'rakam arttırın' talebine olumsuz yanıt verildi.

Futbolseverlerin merakla beklediği yayın kuruluş ihalesinde Saran Medya ve beIN Sports 3 yıllık yayın hakkı için tekliflerini sundu.

Saran Medya, TFF’ye 3 yıllık yayın hakkını 5 yıla çıkarma teklifinde bulunarak kademeli ücret artışı önerdi. Ancak TFF, teklif edilen rakamın her sezon için verilmesini istedi.

beIN Sports’tan da 200 milyon dolar isteyen Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri, bu talepten de olumsuz yanıt aldı. Riva’da taraflar anlaşamayınca ihalenin iptaline karar verildi.

YENİ TEKLİF TARİHİ 2 MART’A ERTELENDİ

TFF, tarafların yeni tekliflerini 2 Mart Cumartesi saat 13.00’a kadar iletmeleri gerektiğini vurguladı.

Süreçle ilgili Türkiye Futbol Federasyonu yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, “İhale için verilen teklif bedellerinin yetersiz bulunması dolayısıyla Yayın İhale Komisyonu’nca ihalenin iptali yönünde tavsiye kararı alınmıştır.

Yayın İhale Komisyonu’nun gelen teklifleri yetersiz bulduğu gerekçesiyle aldığı ihalenin iptaline yönelik tavsiye kararı, TFF Yönetim Kurulu tarafından değerlendirilmiş ve bu doğrultuda Yayın İhalesi iptal edilmiştir.

TFF Yönetim Kurulu tarafından alınan karar gereği Yayın İhale Komisyonu’nun önerileri doğrultusunda belirlenen yayın ihalesi muhammen bedeli ve diğer kriterlerin sağlanması şartıyla, Süper Lig ve 1. Lig yayın haklarının devrine ilişkin olarak tüm ilgililere 2 Mart 2024 Cumartesi günü saat 13.00’e kadar tekliflerini iletmeleri için süre verilmiştir.

Süper Lig ve 1. Lig yayın haklarının kapsamı ve sağlanması gereken asgari şartlar hakkında bilgi almak isteyenlerin en geç 01.03.2024 saat 17.00’ye kadar Türkiye Futbol Federasyonu ile iletişime geçmeleri kamuoyunun bilgilerine duyurulur” ifadeleri kullanıldı.