9 Mart

2024

Oscar’ın en iyileri şarkılarını söyleyecek!

0 Yorum
734 görüntüleme
2 dk.

Sinemanın enleri, tüm sinema sektörü emektarlarının en büyük hayali Oscar Ödülleri’nin 96’ıncısı bu akşam gerçekleştirilecek. Oscar Ödül Törenlerini düzenleyen yapımcılar, Ryan Gosling‘in, “I’m Just Ken” i söyleyeceğini duyurdu. Aday gösterilen orijinal şarkılarını seslendirecek diğer isimler arasında Billie Eilish ve Finneas O’Connell, Jon Batiste, Scott George and The Osage Singers ve Becky G. de var.

Ayrıca Ryan Gosling şarkıcılığını konuşturmanın yanı sıra Oscar törenlerinde en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülüne aday gösterildi.

Mark Ronson ve Andrew Wyatt‘ın yazdığı “I’m Just Ken”in  ödül almak için hâlâ bir şansı var, ancak diğer “Barbie” şarkısı Eilish ve Finneas’ın duygusal parçaları “Ne İçin Yapıldım” açık ara ödüllerin favorisi gibi görünse de Oscar törenlerine gelene kadar Grammy kazandı. Fakat “I’m Just Ken”, aynı zamanda Gosling’in gösteride ilk kez sahneye çıkacağı Oscar töreninde herkesin izlemek istediği bir şarkı olarak Oscar’da öne çıkıyor.

Aday gösterilen diğer şarkılar arasında Diane Warren‘ın “Flamin’ Hot” filminden “The Fire Inside”, Jon Batiste ve Dan Wilson’ın “American Symphony” filminden “It Never Went Away” ve Scott George‘un “Killers of the Flower Moon” filminden “Wahzhazhe” de yer alıyor.

96. Oscar Ödülleri, 10 Mart Pazar günü Los Angeles’taki Dolby Tiyatrosu’ndan canlı olarak yayınlanacak.