27 Haziran 2024

Kim ‘Zombi Treni’ ile seyahat etmek ister?

Bir zamanların popüler trendi haline gelen korku evleri yerini artık korku trenlerine bırakıyor. Japonya'da faaliyete geçen Zombi Treni'ne binen yolcular 90 dakika boyunca zombilerden kaçmak zorunda...

The Walking Dead dizisiyle bir anda hayatımıza giren ve popüler olan zombiler, artık eğlence olarak da karşımızda. Ölümcül virüsün bulaştığı insanları zombiye dönüştürmesi ve kalan sağlıklı insanların virüsle ettiği mücadele inanılmaz ilgi görüyor. Bu popülerlik pastasından nasibini almak isteyenler ise her türlü konseptle karşımıza çıkabiliyor. Japonya’da oldukça popüler olan “Zombi Treni”, 90 dakika boyunca ölümsüz ordularının yanında raylarda seyahat etme cesaretine sahip yolcuları korkutmak için heyecanlı bir macera vaat ediyor.

Zombi Treni, 2 Haziran’dan 1 Eylül’e kadar ağırlıklı olarak Pazar günleri olmak üzere toplam yedi gün boyunca çalışıyor.

Gunma Eyaleti’nde bulunan Midori Kasabasındaki Onama İstasyonu’ndan kalkan zombi treninin son durağı ise Tsudo İstasyonu. Geçen yaz bir dağı oyarak yaptıkları Perili Raylar konseptini bu yıl Zombi Treni olarak hizmete sunan demiryolu şirketinin bu konsepti de yerli ve yabancı turistler arasında çok popüler oldu. Konsepte göre, insanlar 90 dakika boyunca et yiyen zombi sürüleri ile mücadele ediyor. Geçen ay trendeki bin koltuğun tamamının tükenmesi, insanların bu maceradan zevk aldıklarının bir göstergesi. Hatta bu trene binmek için şu anda aylar sonrasına bekleme listesine alınıyorsunuz. Şansınız varsa yerini alıp, zombilerle bu korkutucu ama bir o kadar da heyecanlı maceraya katılıyorsunuz.

Trendeki zombileri ise yerel bir lisenin dans klübü öğrencileri yapıyor. Zobi treninde bu macerayı yaşamanın bedeli ise yetişkinler için 3 bin 500 yen (718,25 TL)), ilkokul ve küçük çocuklar için ise 2 bin yen (410, 57 TL)

Eğer siz de Japonya’ya gitmek ve orada eğlenceli zamanlar geçirmek istiyorsanız, yapılacaklar listenize Zombi trenini ekleyebilirsiniz. Rezarvasyon için ise TIKLAYINIZ…!

ETİKETLER: