13 Mart 2024

Katedralin gizli kütüphanesinde her şey dahil konaklama!

Hayatta sadece bir kez yaşanabilecek bir konaklama deneyimine ne dersiniz? Yeryüzünde sadece 2 kişinin yaşayabileceği bir deneyim için geri sayım başladı. Londra’nın simgesel yapısı St. Paul Katedrali’nin gizli kütüphanesi Dünya Kitap Günü’ne özel olarak konuklarını yatıya bekliyor!

Kitap kurtlarına müjdemiz var! Londra’nın en ikonik yapılarından biri olan St. Paul Katedrali’nin içerisinde yer alan gizli kütüphane 15 Mart Cuma günü, sadece bir geceliğine konaklamaya açılıyor. Airbnb, 12 Mart itibariyla kullanıcılarını benzeri görülmemiş bir edebiyat macerasına davet etmek için rezervasyonlarını açtı. Unutmayın; bu edebi konaklama deneyimini yalnızca 2 kişi yaşayabilecek!

II. DÜNYA SAVAŞI’NDAN BERİ İLK GECE UYKUSU!

Tarih sahnesinde de oldukça önemli bir role sahip olan ve 1666 yılında Londra’da çıkan büyük yangında tamamen kül olan katedral; 1708 yılında baştan sona onarıldıktan sonra yeniden açılmıştı. II. Dünya Savaşı’nda ise, bombalamalar sırasında binayı yangından korumak için gönüllüler katedralde kalmışlardı. O tarihten bu yana katedralde kalan kimse olmamıştı. Yani, Airbnb’nin kullanıcılarına sunduğu bu deneyim aynı zamanda tarihe geçecek bir geceye de ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 

HER ŞEY DAHİL GİZLİ KÜTÜPHANE!

St. Paul Katedrali’nin içerisinde bulunan gizli kütüphanede konaklama fırsatı yakalayan şanslı 2 kişi; binaya dekanın kapısından girecek ve İngiliz mimar Christopher Wren tarafından 300 yılı aşkın bir süre önce tasarlanan döner merdiveni tırmanacak. Kitaplarla çevrili bu konaklama deneyimine katedrale yakın bir bölgede bulunan restoranda akşam yemeği ve kahvaltı da dahil! Şanslı konuklar, St. Paul Katedrali’nin görkemli okuma köşelerine ve kütüphanesindeki eşsiz kitaplara da erişebilecek. Gece uykusu da katedralin gizli kütüphane bölümünde yer alan yatak odasında olacak.

Kütüphanenin koleksiyonunda zamansız klasiklerden Holly Jackson, Kevin Kwan ve John Grisham’dan yakında çıkacak birçok esere kadar yaklaşık 22.000’den fazla kitap bulunuyor. Konuklar, bu özel seçkinin de tadını doyasıya çıkarabilir ve kelimelerin büyüsüyle bambaşka dünyalara doğru yola çıkabilirler.  Ayrıca konuklar evlerine Penguin Random House’un henüz yayınlanmamış imzalı kitaplarıyla dönebilecekler….

Hem tarihin tozlu sayfalarında gizemli bir gezintiye, hem de satırlar arasında bambaşka diyarlara yolculuğa çıkaran bu enteresan konaklama deneyimi için ihtiyacınız olan tek şey; şans! Çünkü başvurular arasında sadece 2 kişi, tek bir geceye mahsus olmak üzere burada konaklayabilecek. İhtiyacınız olan tek şey şans diyoruz çünkü bu deneyim için inanılmaz meblağlar telafuz edilmiyor! 2 kişi için yalnızca £7 talep ediliyor. Tarihe adınızı yazdırmak isteyenlerdenseniz; şansınızı deneyebilirsiniz. Neden olmasın?

ETİKETLER: