27 Haziran 2024

Hype’la Youtube’da yeni boyut

Sosyal paylaşım sitesi YouTube, abone sayısı 500 binin altında olan kullanıcıları için Hype özelliğini test etmeye başladı. Peki, bu Hype ne? Kullanıcılara neler sağlayacak? Gelin birlikte bakalım...

Youtube’da 500 bin abonenin altındaysanız ve kaliteli içerikleriniz olmasına rağmen bir türlü istediğiniz başarıyı elde edemiyorsanız, Youtube sizi Hype‘la yükseltmeye hazırlanıyor.

Dünyada en çok kullanılan uygulamaların başında gelen ve içerik üreticisi kavramını hayatımıza sokan Youtube, yeni geliştirdiği özelliği Hype’ı test etmeye başladığını açıkladı.

Hype, abone sayısı 500 binin altında olan bazı içerik üreticileri için Türkiye’de de aktif edildi. Youtube’daki içerik üreticileri paylaştıkları videolarında Hype butonuna tıkladıkları zaman videoları daha fazla ön plana çıkacak. Ancak Hype butonu, beğeni butonunun aksine arama sonuçlarında öne çıkmak veya keşfet listesinde görünmek için kullanılmayacak.

Şimdilik kısıtlı kullanıcılarda test edilen bu özellik, daha fazla sayıda izleyiciye ulaşmak isteyen içerik üreticileri için bir dönüm noktası olacak gibi.