26 Mart 2024

Guinness Rekorları: Dünyanın sıra dışı insanları!

Yüzünde hiç 100'den fazla piercing olan bir kadın gördünüz mü? Ya da en büyük ağıza sahip adamı? O zaman gelin, oldukça ilginç ve bir o kadar da ürkütücü görünüme sahip insanlara yakından bakalım.

Hepimiz, insan potansiyelinin sınırsız olduğunu düşünüyoruz. Ancak bazı kişiler, bu sınırları zorlamak için yarış içindeler. Bu yazıda, Guinness Dünya Rekorları‘na giren en çarpıcı ve ilginç imajlı kişilerin hikayelerine şahit olacağız.

Bu kişiler, sıra dışı yetenekleri, olağanüstü cesaretleri ve benzersiz dünya görüşleriyle dikkat çekiyorlar. Belki de onların hikayeleri, kendi potansiyelinizin sınırlarını genişletmeye yardımcı olabilir. O zaman gelin birbirinden ilginç ve yetenekli rekorların sahiplerine yakından bakalım…

En uzun tırnaklar: Ayanna Williams, ABD’li bir kadın, 18 feet 10.9 inç (576.4 cm) uzunluğunda tırnaklara sahip olarak 2017 yılında Guinness Dünya Rekorları’na oldukça ilginç bir kategoride girdi. Hijyen açısından pek iç açıcı olmadığı ve oldukça ürkütücü bir görünüme kavuşmuş olduğu kesin.

Ayanna Williams breaks Guinness World Record with longest nails

En esnek insan: Daniel Browning Smith, “Elastik Adam” olarak da biliniyor ve vücuduyla çok esnek hareketlere imza atıyor. Guinness Dünya Rekorları, onu “en esnek insan” kişi olarak kabul ediyor. Bu adamın fotoğrafları bile belimize kramp girmesine ve eklemlerimizde ağrıya sebep oldu diyebiliriz!

Daniel Browning Smith - FamousFix.com

En çok piercingli vücuda sahip kişi: Elaine Davidson, vücudunda yaklaşık 9,000’den fazla piercing ile Guinness Dünya Rekorları’na girdi. Bu görünümü kimilerini ürkütse de kimileri tarafından oldukça cesur karşılanıyor.

Elaine Davidson Worlds Most Pierced Woman Haber Amaçlı Stok Fotoğrafı - Stok Görsel | Shutterstock Editorial

Uzun boy: Sultan Kösen, 251 cm’lik boyuyla Guinness Rekorlar Kitabı’na “dünyanın en uzun adamı” olarak girmiştir. Aslen Mardinli olan Sultan dünyanın farklı ülkelerinden oldukça ilgi görüyor.

Dünyanın En Uzun Adamı Sultan Kösen'in, Dünyanın En Kısa Adamı ile Buluşmasından 6 Hoş Fotoğraf

En plastik adam: İngiltere doğumlu Garry Turner, Muhteşem Dörtlü filmindeki esnek adamın gerçek versiyonu olarak tanınıyor. Cildi o kadar esnek ki 15,8 santimetreye kadar uzanıyor. Yetenek mi yaratılış mı olduğu tartışılır fakat oldukça enteresan bir rekor olduğu apaçık ortada.

Garry Turner - Stretch - Superhuman 65 - Real life Superhumans

Gözlerini en çok dışarı çıkaran kişi: Kim Goodman, gözlerini en fazla öne doğru çıkaran insan olarak Guinness Dünya Rekorları Kitabı’na adını yazdırdı. Bu enteresan rekor onun renkli kişiliğini de ortaya koyuyor diyebiliriz.

TIL KIM GOODMAN has the world record for Farthest eyeball pop (female) at 12 mm (0.47 in) Kim discovered her talent when she was hit on the head by a hockey mask. :

Dünyanın en geniş ağzı: Angolalı bir genç olan Francisco Domingo Joaquim, “Angola’nın İncili” olarak da biliniyor. Kendisi, Guinness Dünya Rekorları Kitabı’na “Dünyanın En Geniş Açılı Ağızı” olarak girdi. İlginç ve oldukça benzersiz olan bu rekor tuhafımıza gitti açıkçası…

Francisco Domingo Joaquim Has the World's Largest Mouth - Afroculture.net

Dünyanın en kısa çifti: Paulo Gabriel da Silva Barros ve Katyucia Lie Hoshino, Brezilyalı bir çift ve Guinness Dünya Rekorları Kitabı’na “Dünyanın En Kısa Boylu Evli Çifti” olarak girmişlerdir. Fiziksel engelleri ortadan kaldıran bu evlilik, aşkın hiçbir şeye engel olmadığını açıkça ortaya koyuyor.

Dünya rekoru kıran çiftin muhteşem aşk hikayesi

En uzun saç: Nilanshi Patel, Hindistanlı genç bir kız ve Guinness Dünya Rekorları Kitabı’na “Dünyanın en uzun saçlı genç kızı” olarak girmiş. Saçları, 5.59 metre (18 feet 5.54 inç) uzunluğundaydı ve bu ölçü, 2018 yılında alındı. Duş alırken nasıl temizlediğini ve şekillendirdiğini düşünmezsek oldukça havalı bir rekor.

Dünyanın en uzun saçı ile Guinness'e girdi « Ekoabori

 

ETİKETLER: